Seadistamine

Telia Internetti saab kasutada erinevate seadmetega, mille osas tuleb valik teha vastavalt oma vajadustele. Laias laastus jagunevad seadmed kahte gruppi – ühed on veebilehtede sirvimiseks, teised internetiühenduse loomiseks.
Sageli on nii, et üks aparaat saab hakkama mõlema ülesandega.

Arvuti internetti ühendamiseks piisab nüüdisaegsest 3G mobiiltelefonist või mälupulgasuurusest Telia 3,5G modemist, mis ühendatakse arvutiga.

Kui arvutisse on internetiühendus loodud, siis veebis surfamine ja e-posti kasutamine toimib täpselt sama moodi nagu tavalise püsiühenduse puhul.
 

Arvuti internetti ühendamiseks on kolm võimalust

  • Arvutisse luuakse internetiühendus 3,5G mobiiltelefoni abil, mis ühendatakse arvutiga.
  • Arvutisse luuakse internetiühendus Telia 3,5G modemi (nn. netipulga) abil, mis ühendatakse arvuti USB-pesasse.
  • Mõnedel sülearvutitel on mobiilse interneti kasutamiseks juba tehases 3,5G modem sisse ehitatud.


NB! Kui vajad abi oma sülearvuti või telefoni seadistamisel Telia Interneti kasutamiseks, siis helista 123, saada e-kiri aadressil info@telia.ee või astu läbi lähimast Telia esindusest.
 

Seadmed internetis surfamiseks

Süle- või koduarvuti
V
eebikasutaja jaoks ei ole mingit vahet, kas internetiühendus on loodud arvutisse Telia Interneti või tavalise juhtmega püsiühendusega – pilt arvutiekraanil näeb mõlemal juhul välja täpselt samasugune.

Tavaline mobiiltelefon
S
obib eeskätt SurfPort'i ja WAP-lehekülgede vaatamiseks. Kuna tavalise mobiili ekraan on üpris pisike, siis veebilehekülg kohandatakse ümber nii, et alles jääb vaid peamine info (põhipildid ja tekstiline info).

Suure ekraaniga nutitelefon
S
obib veebis surfamiseks ja meilide lugemiseks, sest nutitelefonides sisaldub internetisirvija, mis näitab veebilehti nutitelefoni suurel ekraanil peaaegu samasugusel kujul nagu arvutiekraanil.

Seadmed ühenduse loomiseks

Mobiiltelefon
Enamik nüüdisaegseid mobiiltelefone võimaldavad arvuti Telia mobiilivõrgu vahendusel internetti ühendada. Kindlasti tasub vaadata, milliseid andmesidekiiruseid mobiil toetab – kas EGDE või 3G. Mobiiltelefoni saab arvutiga ühendada kaabli või Bluetooth-ühenduse abil. Tuleb arvestada, et andmesideühendusel tööks kasutatav vool tuleb telefoni akust ning voolutarve võib olla märkimisväärselt suurem võrreldes tavalise helistamisega.

3,5G modem ehk "Telia netipulk"
Ühendab arvuti Telia mobiilivõrgu vahendusel internetti. Modemi sisse käib tavaline SIM-kaart ja modem ühendatakse arvuti USB-pistikusse. Netipulk saab voolu arvutiakust. Töötab nii Windows kui MAC OS X arvutitega.

Sülearvutisisene 3,5G modem
Kui kasutada sülearvutit mobiilse internetiühendusega püsivalt, tasub osta arvuti, millele on juba tehases sisse ehitatud 3,5G modem. Omadustelt ja kasutusmugavuselt on need seadmed enamasti võrdsed netipulgaga. Samas ei unune selline sisse-ehitatud modem kunagi maha ja erinevalt välisest modemist ei saa sisene modem kasutamisel millegi taha kinni jääda ning USB-pesa vigastada.

3,5G WiFi ruuter
Jagades pidevalt mobiilset internetiühendust mitme arvuti vahel, on soovitatav kasutada 3,5G/WiFi ruuterit, millesse on paigaldatud Telia SIM-kaart. Ruuter paiskab interneti ruumis õhku ning nüüdisaegsed WiFi-toega sülearvutid püüavad selle signaali kinni, ühendudes selle kaudu internetti.